implant

Monthly Archive:: Haziran 2015

30 Haz 2015

Tesisat Borularındaki Suyu Boşaltmak

Evin borularındaki suyu boşaltmak için aşağıdaki adımları takip edin: -Eğer bir sıcak su deponuz varsa ısıtmayı kapatın. Bundan sonra sıcak su deposuna giden su vanasını kapatın. -Eve gelen ana su giriş vanasını kapatın.
30 Haz 2015

Vücut Isısının Düşmesi Neden Olur

Normal vücut sıcaklığı, 37°C’tır. Vücudumuz, iç sıcaklığı 35°C’m altına düştüğünde, donma sinyalleri vermeye başlar.Başlıca belirtileri insanın motor sistemi becerilerini ve zihinsel berraklığını giderek yitirmesi, yorgunluk, mırıldanma, yavaşlayan solunum, geveleyerek konuşma ve solgun, soğuk benizdir.
30 Haz 2015

Güneş Çarpması Nedir-Hakkında Bilgi

Isı çarpması vücudunuzun harcadığından daha fazla ısı üretmesi veya soğurmasıdır. Isıyla ilgili birçok hastalığa, ısı kramplarına, sıcaklık bitkinliğine ve güneş çarpmasına bu isim verilir.Isı krampları güneş çarpmasının ilk aşamasıdır. Belirtileri yoğun terleme, yorgunluk, susama ve adale kasılmalarıdır.
30 Haz 2015

Elektrik Enerjisi Nedir Kısaca ve Hakkında Bilgi

Modern toplum, ihtiyaçları ve rahatı için elektrik enerjisine bağımlıdır. Elektrik bir evin can damarıdır. Evimizi ve suyumuzu ısıtmaktan yiyeceklerimizi pişirmeye, yiyeceklerimizi (soğuk veya donmuş olarak) muhafaza etmekten aydınlatmaya, şebeke suyunu pompalamaktan giyeceklerimizi yıkayıp kurutmaya, telefonlarımızı ve bilgisayarlarımızı
30 Haz 2015

Karbonmonoksit Zehirlenmesi Hakkında Bilgi

Karbon monoksit zehirlenmesinden hayatını kaybedenleri sık sık gazete haberlerinde okuyoruz. Özellikle kış aylarında görülmektedir.
29 Haz 2015

Acil Durum Su Kaynakları

Afete büyük bir özenle hazırlandığınızı farz edin. Litrelerce su stoku yaptınız, fakat bir de bakıyorsunuz ki su tükenivermiş. Musluk suyunun tamamen kesildiği durumlarda başka su kaynaklarını kullanabilirsiniz, örneğin:
29 Haz 2015

Radyasyon Etkileri Nelerdir-Nasıl Azaltılır

Nükleer santral kazası, atom bombası patlaması ya da terörist bir saldırı sonucu çevreye radyoaktif maddeler yayılabilir. Bu da radyoaktif zehirlenmelere yol açar.Radyoaktif zehirlenme iki türlü olur: Radyoaktif kirlenme ve radyasyona maruz kalma.
29 Haz 2015

Evimizde Yangın Çıkmaması İçin Hangi Önlemleri Almalıyız

Ev yangınlarında hayatını kaybedenlerin ya da yaralananların sayısı oldukça yüksektir. Bu nedenle, kimi zaman bir aileyi söndürebilen yangınlara karşı önlem almak çok önemlidir.
29 Haz 2015

Evinizi Güçlendirmek ve Hakkında Bilgi

Eviniz dışarıdan gelecek tehlikeli yabancılara karşı ne kadar korunaklı? Bu, aslında yeterince dikkate alınmayan bir konudur. Oysa hırsızlık vakalarına çok sık rastlıyoruz. Dahası, normal koşullarda kanunlara saygılı olan insanlar kriz anlarında her şeyi göze alan davranışlara yönelebiliyor.
29 Haz 2015

Barınak Nedir ve Hakkında Bilgi

Bakir doğada hayatta kalmanın anlaşılır bir sırası vardır: Önce barınma, sonra su ve daha sonra da yiyecek. Nedeni basittir. İster yazın sıcağı, kışın soğuğu veya baharın sağanak yağmurları olsun, ilk önce kendinizi çevreden korumanız gerekir.
29 Haz 2015

Su Arıtma-Nedir ve Yöntemleri

Eğer çok büyük bir tank dolusu temiz içme suyu stokuna sahip değilseniz, içilmez suyu temizlemek için bazı metotlara ihtiyacınız olacak demektir. Suyu temizlemek için temel olarak altı metot vardır:
28 Haz 2015

İnsanların Temel İhtiyaçları Nelerdir Maddeler Halinde

Kriz anlarındaki en önemli ihtiyaçlarımızı sekiz başlık altında toplayabiliriz. Bunlar:
28 Haz 2015

Gıda Zehirlenmesi Kısaca Bilgi ve Özeti

Bir afet sırasında mevcut sorunlar listesine bir de hastalığı eklemek, kesinlikle arzu edilmeyecek bir durumdur. Bir doktora ulaşmak çok zor, hatta imkânsız olabilir. Sağlık personelinin işi başından aşkın olacaktır. Bu nedenle gıda zehirlenmesinden kaçınmak için aşağıda bilinen
28 Haz 2015

Afet Hazırlık Planı Nedir-Hakkında Bilgi

Afete hazırlığın temel amacı felaketin veya krizin etkilerini en aza indirmektir. Hepimiz için bir tek olmazsa olmaz vardır: Hayatta kalmak! Ancak çoğu kez, makul bir yaşam kalitesini sürdürmeyi de bekleriz. Bu nedenle, kapsamlı bir afete hazırlık planı,
28 Haz 2015

Sanitasyon ve Hijyen Nedir-Hijyen Nasıl Sağlanır

Kriz zamam, kişisel hijyeninizi sağlamak son derece önemlidir. Daha basite indirgemek gerekirse ellerinizi, dışkı ve diğer bulaşmalardan temiz tutmalısınız. Bu kaynaktan bulaşan bakteriyel enfeksiyonlar, tıbbi tedavi olanaklarının sınırlı olduğu kriz zamanlarında ölümcül olabilir.
28 Haz 2015

Temizlik İle İlgili Yazılar Kısa-Hakkında Bilgi

Su sıkıntısı baş gösterdiğinde, en büyük düşmanınız tuvalet olacaktır.Şehir suyunun mevcut olmadığı durumda, tuvalet ihtiyacınız için uygulayabileceğiniz birkaç seçenek vardır:
28 Haz 2015

Su ve Temizliğin Önemİ-Su Hijyeni

Temiz, içilebilir su çok önemlidir. Birçok afet türünde su, özellikle kısa dönemde hayatta kalmak için yiyecekten çok daha önemli, birincil ihtiyaçtır.
27 Haz 2015

Afet Eğitimi Hazırlık-Hakkında Bilgi

Afete karşı etkili bir hazırlık için, olası afet ihtimallerine ve muhtemel sonuçlarına göre öncelikli ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir.
27 Haz 2015

Doğal Afetler-Ne Demek-Kısa Bilgi-İle İlgili Bilgi

Doğal afetler, gezegenimizin dinamik karakterinden kaynaklanan olaylardır. Başlıca doğal afet türleri:
27 Haz 2015

Afet Nedir Kısaca-Hakkında Bilgi

Afeti, birdenbire ortaya çıkan ve çok sayıda can kaybına kaybına ve hasara yol açan, çok da, etkileri kötü olay veya felaket diyebiliriz.Büyük can kaybı ve hasara yol açan felaketlerdir.