Resmini indirttiğim adanı bakan olarak karşıma çıktı…
Önce, İstanbul Deniz Otobüsleri ile konforlu biçimde İstanbulluları bir yerlere ulaştırdı, sonra Türkiye’nin Ulaştırma Bakam oldu.

Erdoğan Hükümeti’nin bir çok bakam gibi Türkiye için sürpriz isimlerdendi ama, hizmetleriyle bizlere kötü sürpriz yapmadı.
Ama benim için kötü değilse de  biraz sürpriz tadı bıraktı. Şöyle ki: 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce bir günpencerede kocaman bir adam resmi, altında Binalı Yıldırım Milletvekili adayımız”yazıyor.

Sabah akşam, 7-8 metre uzağındaki bu resimle yatıp kalkmaya başladık.
Bu, Binali Bey bizim kapı komşumuz muydu yoksa? Değilmiş. Bizim komşunun damadı imiş. Komşu kayınvalide, damadını pek sevdiği için 57 x 80 cm. boyutundaki kocaman renkli resmini bizler tamsın ve oy versin diye cama yapıştırmış. Hayırlı olsun demekle yetindik.
Seçim sonuçlan açıklandığında en çok merak ettiklerimden biri, tam karşımızda duran resmine sabah akşam bak baka neredeyse akraba yakınlığına erdiğimiz Binali Yıldırım oldu.

Hele ki, kazanmıştı.

Ama kocaman resim hala camdaydı. Her an bizi gözlü-yor, evin içine bakıyor gibiydi…

Rahatsız olmaya başladık açıkçası. Durumu açıklayınca komşumuz bize hak verdi ve resmi hemen indirdi.

Bakanlar Kurulu açıklandığında, fotoğraflı bakan isimini süzerken onca resmin içinden hemen onu tanıdım. Vay, bizim Binali Bey Ulaştırma Bakanı olmuştu.

Sanki bir akrabammış gibi sevindim. Kayınvalideyi tebrik ettik.

Bir-iki hafta sonra baktım, bizim sitede bir hareket! Eskort otoları, polisler filan.

Meğer Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım kayınvalidesine gelmiş, üstelik geceyi orada geçirmiş. Daha sonra aynı durumla yine karşılaştık.

Kayınvalidesine düşkün bakan!

Kayınvalidesine düşkün bakan! Damadına bağlı kayınvalide!

Adama helal olsun, Ulaştırma Bakanlığı gibi konaklama imkanı en geniş bir teşkilatın bakanı olacaksın ve gecelemek için kayınvalidenin mütevazı dairesini tercih edeceksin! Alkışlanacak bir durum.

Bir keresinde bizim bahçede Binali Yıldırım’ı gördüm, hoş geldiniz deyip elini sıkmak istedim ama çekindim.

Neden mi?

Kayınvalide belki “Bu adam zamanında senin resmini indirtmişti, şimdi bak ikiyüzlülük ediyor” der diye. Tabi şakaydı bu…

Ama şurası bir gerçek Bakan Bey, kayınvalidesini çok seviyor doğrusu…

Benim defterinde o “Kayınvalidesine en düşkün bakan” olarak kayda geçti bile.

Diğer aramalar:binali yıldırım hhakkında bilgi,binali yıldırım hakkında genel bilgi